Jak rychle a bezbolestně distribuovat nové boty?


Vaše nové boty se ještě nestihly přizpůsobit tvaru nohy? Máte pocit, že jsou příliš tuhé a chůze v nich způsobuje bolest a tření? Neboj se! I když to obvykle vyžaduje trpělivost, aby byl váš nový přírůstek pohodlný, známe účinné a bezbolestné způsoby, jak boty rychle uvolnit. Začněme!

Nové boty bez puchýřů? To je možné!

Nákup nových bot je jednou z nejpříjemnějších příležitostí, jak utratit peníze. Jejich kvalitu a vzhled si jistě pečlivě vybíráte a přizpůsobíte je svému jedinečnému stylu. Jsme přesvědčeni, že i vy věnujete mimořádnou pozornost tomu, aby byly co nejpohodlnější. Váš nový nákup si užíváte, dokud...

Když si je obléknete na svou první procházku, ukáže se, že vám to asi nebylo souzeno. První oděrky a puchýře ve vás vyvolávají chuť se jich co nejdříve zbavit. Naštěstí to není tak zlé, jak se může zdát! Známe osvědčené způsoby, jak rychle a bezbolestně nazout a vyzout nové boty.

Vyhledejte bolavá místa a řádně je navlhčete

Obujte si nové boty a procházejte se s nimi po domě, dokud to půjde. Zhruba po hodině uvidíte, které body na chodidlech jsou nejvíce náchylné k nepříjemnému tření. To je to, co může způsobit puchýře. Jakmile tato místa najdete, je zásadní správná hydratace. Budete potřebovat krém na nohy nebo vazelínu. Navlhčete si nohy několikrát denně a věnujte pozornost dříve identifikovaným bodům. U suchých nohou je větší pravděpodobnost vzniku bolestivých puchýřů.

Nezapomínejte také na pravidelný peeling nohou. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk a přípravky, které používáte, se budou efektivněji vstřebávat. Tímto způsobem budete na cestě k nohám bez puchýřů!

Bonus: Vlhčené a správně opečovávané nohy se vám odmění krásným vzhledem!

Použijte antiperspirant, abyste zabránili pocení nohou

Zpocené nohy jsou ideálním prostředím pro tvorbu puchýřů. Abyste tomu zabránili, nezapomeňte použít antiperspirant na nohy. Krémy a mastky proti pocení jsou k dostání také v drogeriích a lékárnách. Vyberte si formu, která je pro vás nejpohodlnější a eliminujte problém hyperhidrózy nohou. Díky tomu budete o krok blíž k bezbolestné distribuci nových bot.

V chladných dnech si oblečte pár ponožek navíc

Ačkoli tato metoda nebude fungovat zvláště na jaře nebo v létě, přináší skvělé výsledky v chladných dnech. Vše, co musíte udělat, je obléknout si extra pár silných ponožek, díky kterým budou vaše nohy díky dodatečné vrstvě méně zranitelné vůči tření.

Bonus: Extra pár ponožek vám pomůže natáhnout vaše nové boty ještě rychleji.

Pokud je uprostřed horkého léta, skvěle vám mohou pomoci i ponožky! Vždy je noste, když se snažíte doma rozmístit nové boty. Noste je tak dlouho, jak se cítíte pohodlně.

Vyvarujte se uvolnění tkaniček

Láká vás povolit tkaničky ve vašich nových teniskách? Myslíte si, že to poskytne vašim nohám více prostoru? Nic nemůže být chybnější! 

Příliš volně šněrované boty mohou způsobit tření, kterému chcete předejít. Pamatujte, že čím těsněji jsou tkaničky zavázány, tím rychlejší je proces oddělování bot.

Nevzdávejte se nošení nových bot

Pokud chcete své nové boty efektivně prodat, mějte na paměti, že jde o postupný proces, který vyžaduje trpělivost. Víme, jak moc se chcete se svou novou akvizicí pochlubit světu. Naštěstí se nemusíte vzdát nošení čerstvě zakoupených bot. Nasaďte si je na místa, kde nebudete nuceni dlouho stát nebo chodit. Ideální pro čekání ve frontě na návštěvu lékaře. Pod vlivem tepla generovaného vašimi chodidly se natáhnou, aby se přizpůsobily jejich tvaru.

Vyplatí se však mít s sebou náhradní pár pohodlných bot, které se v nouzi budou hodit.

Jak se zbavit puchýřů?

Pokud přeci jen máte na nohou bolestivé puchýře, nesnažte se je vymáčknout. Pokud jsou velmi nepříjemné, použijte dezinfikovanou jehlu k propíchnutí bubliny. Takto se v něm zbavíte tekutiny. Za žádných okolností nestrhávejte zbytky kůže. Je to ona, kdo chrání vaše nohy při léčení. Použít můžete i speciální náplasti, které močový měchýř ochrání a poskytnou mu potřebnou ochranu před případnou infekcí.

Nové boty vám nemusí dávat v noci spát. Pokud jejich nákup doprovází zvláštní příležitost, vyplatí se začít s jejich natahováním dostatečně brzy, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení v pro vás důležitý den. Určitě se podívejte i na další způsoby, jak získat těsné boty, které jsme popsali v jiném článku.