Jak a jak odstranit sůl z obuvi?


Chlorid sodný, tj. Oblíbená silniční sůl sypaná v zimě na chodníky, má především zajistit bezpečnost chodců. Přestože hraje nesmírně důležitou roli, má také negativní dopad na vzhled naší zimní obuvi. Jak chránit boty před vniknutím soli? Jak a jak odstranit sůl z obuvi?

Neestetické bílé skvrny a vodní skvrny uberou kouzlu vaší obuvi a sůl pronikající tkaninou je může poškodit, zabarvit a dokonce i odlepit.

Nejdůležitější je rychle reagovat na špínu. Odkládání kosmetických procedur může problém jen zhoršit, proto jednejte ihned po návratu domů. Také byste měli pamatovat na pravidelné čištění obuvi a způsob péče by měl být zvolen podle typu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Níže najdete několik praktických tipů, jak odstranit sůl z bot, abyste zabránili jejich přílišnému zhoršení.

Adekvátní impregnace

Při nákupu nových bot stojí za to vybrat pro ně správnou impregnaci. Tento krok často přeskakujeme, ale v tomto případě se ukládání nedoporučuje. Použití impregnace před první aplikací a pravidelná aplikace během používání (zejména v podzimním a zimním období) účinně ochrání materiál před vnějšími faktory, špínou, vlhkostí a solí, která proniká hluboko do vláken. Po zaschnutí impregnace se doporučuje boty vyleštit a poté vyleštit, aby jim poskytly extra ochranu.

Domácí náhradou za mastné přípravky dostupné v obchodech je vazelína nebo velmi mastný krém, které také zabraňují pronikání soli. Také to bude nenahraditelné dobrýa minulýa na boty s přídavkem fluoridu, nejlépe na bázi včelího vosku.

Jak odstranit sůl z obuvi - profesionální čisticí prostředky

Profesionální prostředky dostupné v obchodech s obuví jsou nejúčinnější při čištění obuvi od solných skvrn. Při výběru přípravku však stojí za pozornost, zda se jedná o univerzální prostředek nebo je určen pro daný typ kůže nebo materiálu.

To je nesmírně důležité, protože nesprávně zvolený přípravek může poškodit obuv. Před použitím tedy stojí za to jej vyzkoušet na malém, těžko viditelném povrchu.

Domácí prostředky pro solné skvrny na obuvi

Existuje několik osvědčených metod, které vám usnadní každodenní péči o obuv. K jejímu provedení potřebujete pouze produkty, které určitě najdete u vás doma, díky čemuž ušetříte nějaké peníze! Jak odstranit sůl z bot?

Voda s octem

Připravte si roztok skládající se ze sklenice teplé vody a lžíce octa. Poté jemným hadříkem skvrny jemně vetřete. Ocet je čisticí prostředek a přírodní dezinfekční prostředek, díky kterému se bezpečně zbavíte bílých skvrn od bot.

Mýdlová voda

V tomto případě musíte také připravit roztok skládající se ze sklenice teplé vody a 10 kapek mycího prostředku. Po otření bot hadříkem je nechte úplně uschnout.

 

Pozor. Chcete -li zachovat tvar a přirozený vzhled bot, vycpěte vnitřek novinami, zatímco je sušíte, a poté je umístěte na teplé a vzdušné místo. Vyhněte se přímému působení silného tepla a slunečního světla.

Citron na skvrnách od bílé soli

Můžete jej použít přímo tak, že na povrch boty vetřete plátek citronu nebo vytvoříte směs vody a citronové šťávy v poměru 1: 1. Při použití citronové varianty doporučujeme nanést na mírně viditelný povrch, aby materiál nezbarvil.

Teplé mléko

Otřete si boty hadříkem namočeným v mléce. Opakujte postup, dokud skvrna nezmizí, poté boty vyčistěte pouze vodou, abyste se zbavili zbytků mléka. Když jsou boty čisté, nezapomeňte na ochranu povrchu boty použít vhodnou impregnaci.

Kůra chleba

Chléb na několik dní (ale ne zatuchlý) díky svým absorpčním vlastnostem dokonale absorbuje sůl usazenou na obuvi. Abyste se zbavili svých oblíbených bot, stačí potřít obarvené místo vnitřkem chleba. Je to nejméně invazivní metoda a určitě bude bezpečná pro většinu bot.

Správná péče přizpůsobená surovině, pravidelné čištění a impregnace obuvi zachová jejich přirozený tvar a estetický vzhled. Správně provedené ošetření do značné míry chrání obuv před škodlivými účinky posypové soli. Už se nemusíte divit, jak z bot odstranit sůl. Naše tipy vám určitě pomohou udržet vaše boty v perfektním stavu po dlouhou dobu.