Co dělat, když podrážky bot vrzají? Je to snadné!


Vrzající podrážky vás mohou účinně odradit od nošení konkrétního páru bot. Naštěstí víme, jak je efektivně umlčet. Sestavili jsme seznam jednoduchých způsobů, jak zabránit tomu, aby vaše boty vydávaly nepříjemné zvuky a přestaly cítit potřebu je vyměnit. Začněme!

Vrzající podrážky v botách? Máme řešení!

Ten nový, vysněný pár bot strašně skřípe? Nebo možná vaše oblíbené kožené boty začaly nesnesitelně vrzat od chvíle, kdy jste vstoupili do louže? Některé boty mají tendenci vydávat zvláštní zvuky. V důsledku toho je chcete schovat na dno skříně a rozloučit se s nimi jednou provždy ...

Než uděláte tak drastické rozhodnutí, určitě si přečtěte našeho průvodce. Dokážeme, že otravné vrzání vás nemusí provázet na každém kroku. Objevte naše nejúčinnější způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat.

Identifikujte příčinu problému

Nejprve musíte zjistit příčinu pískání. Pokud tento nepříjemný zvuk vychází z podrážek vašich nových bot, může to být způsobeno výrobní vadou. Kontaktujte personál prodejny, proberete podrobnosti reklamace a máte hotovo. 

Někdy mohou být za vašimi vrzajícími botami jiné příčiny. Pokuste se identifikovat konkrétní část boty, odkud zvuk vychází. Chcete-li to provést, zůstaňte stát a pohybujte nohou tam a zpět a ze strany na stranu, dokud neuslyšíte skřípání. Pomoci může také pomoc od blízké osoby.

Příčina: Vlhkost uvnitř boty

Jakmile budete vědět, odkud ten otravný zvuk přichází, budete o krok blíže tomu, abyste mu čelili. Příčinou vrzání může být vlhkost, která pronikla dovnitř boty během používání, kdy se vám zpotily nohy. Chcete-li se s tímto problémem vypořádat, vše, co musíte udělat, je odstranit vlhkost. Ptáte se, jak na to? Vysvětlujeme!

Posypte vrzající oblast boty přípravkem, který absorbuje vlhkost a zabrání tak vrzání. K tomu budete potřebovat:

  • kukuřičný škrob
  • dětský zásyp
  • prášek na pečení
  • prášek do pečiva 

Nasypte malé množství vybraného přípravku pod podložku a nechte přes noc. Přebytečná vlhkost se tak pohltí a vaše podrážky konečně přestanou vrzat! 

Nežádoucí účinky: Navíc se zbavíte nepříjemného zápachu z vnitřku obuvi.

Příčina: vůle v botě

Vrzání při chůzi může způsobovat i uvolněná bota. Pata možná nepřiléhá těsně ke spodní části boty nebo se podrážka oddělila od svršku. Chcete-li se s tímto problémem vypořádat sami, použijte lepidlo na boty.

Můžete také použít ... silikonový přípravek. I když se používá hlavně na opravy, dokonale si poradí s utěsněním vůle v botách. Opatrně vytlačte produkt z tuby a vyplňte mezery v podrážce. Počkejte pár hodin, nejlépe celou noc, a máte hotovo! Můžete vyrazit na cestu.

Příčina: příliš hladká podrážka

Někdy může být důvodem, proč vaše boty vydávají nepříjemné zvuky, příliš hladká podrážka. To je poměrně běžné u nových bot, které při kontaktu s hladkou zemí začnou vrzat.

Abyste tomu zabránili, stačí podrážky jemně třít. Použijte k tomu jemný brusný papír.

Příčina: Vlhkost po umytí nebo šlápnutí do louže

Od té doby, co jste je vyprali, začaly vaše boty vydávat nepříjemné zvuky? Nebo ten hluk začal hned poté, co jste vstoupili do louže? Pravděpodobně jste spěchali, abyste si boty znovu nazouvali, aniž byste jim dali šanci úplně vyschnout.

Účinným způsobem, jak se zbavit vlhkosti z bot, je boty důkladně vysušit. Pomohou staré noviny. Vyndejte vložky a srolujte noviny do kuliček a vložte je do bot. Nechte je v dobře větrané místnosti, dokud úplně nevyschnou. Pozornost! Nenechávejte boty v bezprostřední blízkosti zdrojů tepla. Věc tak můžete zhoršit a spoje mezi podešví a svrškem rozlepit.

Příčina: tření materiálu

U kožených bot může být vrzání způsobeno třením materiálu. K odstranění problému použijte kondicionér určený pro pokožku. Položte ho na vatový tampon nebo hadřík a otřete místo, odkud vychází nepříjemný zvuk. Specializovaný kondicionér můžete nahradit vazelínou.

Když domácí léčba selže, vyhledejte odbornou pomoc

Vyzkoušeli jste všechny metody a vaše oblíbené boty stále praskají? Zajděte k profesionálnímu ševci, který snadno určí místo problému a během mrknutí oka si s ním poradí.

Není to tak děsivé!

Věříme, že díky našim domácím prostředkům přestanete uvažovat o rozchodu se svými oblíbenými botami, které vás otravují hlasitým vrzáním na každém kroku. Naštěstí existuje mnoho řešení, jak zabránit vrzání bot a vyhnout se jim. Hodně štěstí!