Bavlněné boty: TRAMPKI

Přemýšleli jste někdy o tom, v čem by šli lidé, kteří představovali různé roční období? Podle mého názoru by zima byla v emu a barevné Lady Spring by přirozeně pocházely z barevných tenisky! Je to díky svým magickým obuvi, že každý kus země, na který by ji položila nohu, by vzkvétala! Souhlasíte se mnou?

Tenistky mají historii a je delší, než by si mysleli.

Gumové podrážky nebo esence tenisky byly patentovány v roce 1832 Waita Websterem, nicméně jejich výroba začala v roce 1980 ve Velké Británii. Nicméně první tenisky byly vyrobeny v roce 1908 v USA ve společnosti Marquisa M. Converse. Byly označovány jako All Star a výrobek byl určen pro basketbalisty. Tyto boty se skládaly z nesmírné gumové podešve a vrcholu černého plátna. Tenisky jsou populární na počátku 20. let 20. století, kdy se velvyslanec značky stal Charles "Chuck" Taylor - basketbalovou hvězdou a kmotrem dalšího ikonického modelu tenisky. V 40. letech objednávala americká armáda tenisky a vyrobila je s tréninkovou obuví. Vojáci ocenili pohodlí a po službě v armádě si koupili tenisky a nosili je ve volném čase. V příštím desetiletí získaly lavínové tenisky popularitu. Oni nosili všichni zástupci alternativních názorů, hudebníci a sportovci. Nosit tenisky se stala výrazem svobody, opozice a revolučního myšlení. Po celá léta, 70 "tenisky ztratily svou důležitost jako sportovní obuv, ale stále získají sílu jako synonymum povstání, ale také pohodlí. A pak 5. dubna 1994 v kožených teniskách Kurt Cobain zemřel a role tenisky jako výraz alternativního myšlení se posílila a zakořenila.

A teď je čas na polský přízvuk! Víte, že v 30. letech minulého století byly v Polsku vyráběny tenisky? Ano! V Grudziądzu ve společnosti "PePeGe", kde pochází název tenisky - pepegi, populární v Polsku.

V současné době tenisky zůstávají povinnou charakteristikou zástupců protikultur, stejně jako moderních lidí žijících ve velkých městech. Tenisky lze dát na džíny, letní šaty a dokonce i oblek! Oni nosí každý a od narození! Mohou být bílé, barevné, klínovité, s kotníkem nebo bez šněrování. Který byste si vybral?

Kult, bílé tenisky? Ty se vejdou do jakéhokoliv stylu a pokud se znečišťují, je nutné je vypláchnout bělicí zubní pastou! Budou jako nová!

Nebo snad dáváte přednost sladkému jako bonbónu?

Nebo klasický jean?