Bavlněné boty: TRAMPKI


Přemýšleli jste někdy o tom, v čem by šli lidé, kteří představovali různé roční období? Podle mého názoru by zima byla v emu a barevné Lady Spring by přirozeně pocházely z barevných tenisky! Je to díky svým magickým obuvi, že každý kus země, na který by ji položila nohu, by vzkvétala! Souhlasíte se mnou?

Tenistky mají historii a je delší, než by si mysleli.

Přemýšleli jste někdy, jaké boty by lidé z každé sezóny nosili? Podle mého názoru by zima měla nosit emu a barevná dámská jaro by samozřejmě přicházela do barevných tenisek! Je to díky jejím magickým botám, že každá část země, na kterou by stála, by mohla vzkvétat! Souhlasíte se mnou?

Tenisky mají historii a jsou delší, než si myslíte.

Gumové podrážky nebo esence tenisek byly patentovány v roce 1832 Wait Websterem, jejich výroba však začala až v roce 1980 ve Velké Británii. První tenisky však byly vyrobeny v roce 1908 v USA v USA Marquisa M. Converse. Pojmenovali All Star a produkt samotný byl určen pro basketbalové hráče. Boty se skládaly z nesmrtelné gumové podešve a černé plachty. Tenisky jsou populární na počátku 20. let, kdy se Charles "Chuck" Taylor, basketbalová hvězda a kmotr jiného kultovního modelu tenisek, stal velvyslancem značky Converse. Ve čtyřicátých letech objednala americká armáda tenisky a vyrobila z nich tréninkové boty. Vojáci ocenili pohodlí a po skončení služby v armádě koupili tenisky a nosili je ve svém volném čase. V příštím desetiletí získala lavina tenisky popularitu. Nosili je všichni zástupci alternativních pohledů, hudebníci a sportovci. Nošení tenisek se stalo výrazem svobody, opozice a revolučního myšlení. Od 70. let ztratily tenisky svůj význam jako sportovní obuv, stále však získávají sílu jako synonymum povstání, ale také pohodlí. A potom, 5. dubna 1994, Kurt Cobain zemřel v teniskách na nohou a role tenisek jako výraz alternativní myšlenky posílil a zakořenil.

A teď je čas na polský přízvuk! Věděli jste, že ve 30. letech byly tenisky vyráběny také v Polsku? Ano! V Grudziadzu v podniku „PePeGe“, odkud pocházelo populární jméno trampek-pepegi.

V současné době tenisky zůstávají povinným puncem zástupců protikultury i moderních lidí žijících ve velkých městech. Můžete si obléknout tenisky do džíny, letní šaty a dokonce i oblek! Každý je nosí a od narození! Mohou být bílé, barevné, na klínech, přes kotník nebo bez tkaniček. Které byste si vybrali?

Kultovní bílé tenisky? Hodí se k jakékoli stylizaci a pokud se zašpiní, ujistěte se, že je omyjte bělicí zubní pastou! Budou jako nové!

 

Nebo možná dáváte přednost sladkým jako tvrdým bonbónům?

Nebo klasická modrá?