8 účinných způsobů, jak zabránit uklouznutí bot


Skluzavky jsou opravdová muka. Nejen, že jsou otravné a vypadají neatraktivní, ale jejich použití může být také velmi nebezpečné. Naštěstí známe pár účinných způsobů, jak si s tímto problémem snadno poradit a zabránit tomu, aby vám klouzající boty způsobovaly spánek na očích.

Domácí prostředky na uklouznutí obuvi

Určitě se vám nejednou stalo, že vám při chůzi vyklouzly nohy z bot nebo božsky vyhlížející mušketýři spadli pod kolena, narušili pečlivě vybraný styling a zničili WOW efekt.

Pokud jste to zažili, jistě víte, jak je to dráždivé. A co víc, kromě estetických ohledů se to může ukázat jako velmi nebezpečné. Naštěstí existuje několik domácích prostředků, které vám pomohou tento problém vyřešit. Začněme!

# 1 Zbavte se problému nadměrného pocení nohou

Mezi příčinami klouzání nohou v botě stojí za to věnovat zvláštní pozornost problému nadměrného pocení nohou. Pokud to napravíte, vaše boty pravděpodobně přestanou klouzat při chůzi.

Jedním ze způsobů, jak omezit pocení nohou, je mastek. Můžete použít jak ten pro miminka, tak ten věnovaný nožičkám. Kromě toho, že si jím pokropíte nohy, se vyplatí dát před nazouváním trochu dovnitř boty. Takto se bude pot průběžně vsakovat a vy se budete moci volně pohybovat. 

Ke zmírnění tohoto problému můžete použít i běžně dostupné deodoranty na nohy nebo lékárenské antiperspiranty. Pokud si s nepříjemným zápachem nedokážete poradit sami, vyplatí se poradit se s lékařem, který zavede speciální opatření.

# 2 Buďte jako Jessica Alba a použijte oboustrannou pásku

Tajnou zbraní, která je oblíbeným pracovním nástrojem slavné herečky pohybující se ladně na červeném koberci, je ... oboustranná páska.

Jessica Alba v jednom z rozhovorů přiznala, že po pár nešťastných nehodách začala používat oboustrannou lepicí pásku, aby si přilepila nohy k botám. Vysoké podpatky tak neklouzají z nohou a hvězda může hrdě chodit ve světle reflektorů. 

Toto řešení, ač to zní trochu směšně, nepřekvapilo modelky, které se v nebetyčných podpatcích pohybují po mole a každé klopýtnutí či pád může znamenat konec jejich kariéry.

Pozornost! Tato metoda nemusí přinést požadované výsledky, pokud máte problémy s nadměrným pocením nohou.

# 3 Použijte... lak na vlasy

Abyste se zbavili problému s nevzhlednými botami, stačí ... trochu laku na vlasy, a ne, aby to vlasy rozptylovalo :-) Tuto metodu používaly před lety naše babičky a je oblíbená dodnes . Zajímavé je, že ho zbožňují i ​​modelky a známé osobnosti! 

Před vložením do bot stačí nohy nastříkat lakem na vlasy. Díky tomu budou trochu lepivé, což umožní botám zůstat na místě po dlouhou dobu. Kromě vysoké účinnosti je nepochybnou výhodou tohoto řešení to, že není třeba vynakládat další výdaje. Prakticky každá žena má ve své sbírce vlasové kosmetiky lak, který v tomto případě také umí zázraky!

# 4 Trochu vaty

Řešením nazouvácích bot, které jsou již mnoho let velmi oblíbené, je dát si do oblasti prstů trochu vaty. Je to relativně levná varianta, která bude fungovat, když příčinou klouzání nohy uvnitř boty je příliš velká obuv.

Když nemáte po ruce vatu, můžete použít kousek jakékoliv látky. Ujistěte se však, že látka, kterou zvolíte, umožňuje nohám dýchat.

Pamatujte také, že vata nebude vůbec fungovat v případě sandálů nebo lodiček nakouknout špička s odhalenými prsty.

# 5 Podpatky, podpatky a vložky

V obchodech s obuví je obrovský výběr doplňků proti sklouznutí nohy v botě, které jistě zlepší váš komfort. Zda zvolíte gelové podpatky nebo podpatky, nebo třeba speciálně navržené protiskluzové vložky, záleží jen na vás. 

I když toto řešení není nijak zvlášť drahé, rozhodně na něm nešetřete. Nekvalitní doplňky se mohou od boty oddělit a přispět ke vzniku bolestivých oděrek a puchýřů.

# 6 Protiskluzové ponožky nebo punčochové kalhoty

Abyste problému s klouzáním bot zabránili, vyplatí se investovat do protiskluzových ponožek nebo punčochových kalhot. Dokonce i princezna Kate Middleton přiznává použití této metody. Za pozornost rozhodně stojí i protiskluzová úprava!

# 7 Různé textury pro posuvné boty

Pokud máte problém s klouzavými botami, nebojte se experimentovat s texturami. Vyhněte se kluzkým punčocháčům a třpytivým legínám. Vsaďte raději na džínovinu, úplet nebo punčochové kalhoty s roztomilou texturou, které dodají vašemu outfitu zajímavější vzhled a především vám boty nekloužou.

Pokud nechcete odvádět pozornost od svého elegantního outfitu, obujte si pod kozačky nadkolenky nebo vlněné ponožky. Výhodou tohoto řešení je nejen udržení bot na uzdě, ale také další porce tepla v mrazivém dni.

# 8 Tajná zbraň, která je tavná lepicí pistole

Tavná lepicí pistole je nejen efektivním nástrojem, když chcete trvale spojit dva prvky dohromady. Použijte tuto tajnou zbraň ke zkrocení posuvných bot. 

Na horní část svršku na vnitřní straně naneste paralelně dvě vrstvy lepidla. Počkejte, až uschnou, a užijte si dokonalé přizpůsobení kozaček vašemu stehnu. 

Jak vidíte, vyzouvat boty už nemusí být žádná dřina. Abyste tomuto nepříjemnému problému předešli, potřebujete jen pár nádobí, které určitě máte doma.