8 nejčastějších chyb v botách, které nevěsty dělají


Svatba je bezesporu jednou z nejdůležitějších událostí v životě každé ženy. Není tedy divu, že byste se – od hlavy až k patě – chtěli cítit opravdu výjimečně. Pochybujete, zda se vyplatí zaměřit se na boty, když se stejně budou schovávat pod dlouhými šaty? To je jedna z nejčastějších chyb! Pohodlné boty jsou totiž klíčem k úspěchu, když chcete vyzařovat sebevědomí a cítit se pohodlně při tanci celou noc.

Těmto chybám se raději vyvarujte!

Najít ty správné svatební boty je opravdová výzva. Kromě dokonalého vzhledu je důležité i dokonalé padnutí. Vždyť co vám vadí na krásných fotkách, když vám bolest a puchýře brání v radostném slavení lásky se svými blízkými? Pokud se tomu chcete vyhnout, určitě si ověřte, jakých chyb se nevěsty při nákupu svatebních bot nejčastěji dopouštějí.

# 1 Vzdát se pohodlí

Za žádných okolností se nevzdávejte pohodlí ve svůj vlastní svatební den. Většinu času s největší pravděpodobností strávíte na nohou, a tak si musíte být jisti, že obuv, která vás bude doprovázet, si s touto výzvou hravě poradí. Ujistěte se, že vaše boty dobře sedí a že podpatek není příliš vysoký a neomezuje vaši mobilitu.

#2 Nákup svatební obuvi necháváme na poslední chvíli

Při přípravě svatby vše plánujete dopředu, ale nákup bot necháváte na poslední chvíli? To je obrovská chyba! Ujistěte se, že obuv, kterou si na svatbu vezmete, vás bude doprovázet při změnách svatebních šatů. Výška podpatku je ostatně nesmírně důležitým aspektem při úpravě jeho délky. Navíc čím dříve je budete mít u sebe, tím více času budete mít na jejich rozebrání.

#3 První obouvání svatebních bot

Mnoho nevěst si schovává své svatební střevíčky v krabici, dokud se nakonec nevdají. To je jedna z nejčastějších chyb, která může výrazně ovlivnit vaše pohodlí!

I když vás z pomyšlení na nevzhledné, těžko odstranitelné skvrny na nedotčeném, sněhově bílém svršku skutečně může bolet hlava, neodkládejte si obouvání nových bot. Budete si je tak moci přizpůsobit tvaru svých nohou, díky čemuž snadno protancujete celou noc. Abyste se vyhnuli skvrnám a nečistotám, noste po domě nové boty, například na koberce.

# 4 Zapomenutí náhradního páru bot

Další častou chybou nevěst je, že zapomenou náhradní pár bot. Nikdy si totiž nemůžete být 100% jistí, že se vám svatební boty neodře. Nenechte si zkazit zábavu puchýři a kuří oka a zásobte se pro změnu pohodlnými botami. Mohou to být vaše oblíbené balerínky v zářivém odstínu, netradiční tenisky nebo pohodlné sandály, které ráda nosíte v létě. 

Psst! Nezapomeňte si s sebou vzít také náplasti a gelové vložky pro úlevu, pokud vaše boty způsobují bolestivé poškození nohou.

#5 Kombinace krystalů na botách s tylem

Volba padla na dlouhé, tylové svatební šaty? Vyvarujte se nošení křišťálově zdobených bot. Tyto třpytivé doplňky vypadají fenomenálně, ale mohou se snadno zachytit na vašich šatech a způsobit katastrofální výsledky. Kombinace krystalů na botách s tylem může na vašich drahocenných šatech vytvořit nevzhledné obláčky a dokonce i slzy. To je velmi důležité, pokud jej chcete později prodat bez ztráty hodnoty.

#6 Nákup bot pouze pro jednu příležitost

Nosit svatební boty pouze na vlastní svatbu je obrovské nedorozumění! Často je taková obuv dost drahá a schovávat ji po této důležité události na dno šatníku je opravdu plýtvání. Při nákupu bot na svatbu dbejte na to, aby vám posloužily i v budoucnu – například při obřadech, které vyžadují elegantní oblečení nebo na rande s vaší milovanou.

# 7 Zapomínání na bezpečnost

Sedí vám boty perfektně a fenomenálně se hodí ke svatebním šatům? Je tu ještě jedna věc, kterou je lepší si nenechat ujít, když chcete mít jistotu, že zábava až do rána bude úspěšná. Jde o vaši bezpečnost. Kluzká parketová podlaha v kombinaci s neopotřebovanou podrážkou může připomínat skutečné kluziště a způsobit, že nevěsta před zraky všech hostů velkolepě spadne. Abyste tomu zabránili, investujte do protiskluzových nálepek na boty, které sníží efekt skluzu za nízkou cenu.

# 8 Výběr příliš vysokých podpatků

V tento výjimečný den vám záleží na jedinečném vzhledu a chcete, aby vaše nohy vypadaly prostě úchvatně? Přestože vám nebetyčné podpatky jistě pomohou dostat efekt nohou do nebes, pokud nejste zvyklé chodit v takové obuvi, je lepší nepokoušet osud. Koneckonců, nedokážete si představit zábavu přerušovanou vyvrtnutým kotníkem nebo vylomenými zuby, že?

Cítit se jako princezna

V tento výjimečný den, kterým je svatba, se jistě chcete cítit jako skutečná princezna. Dlouho vybrané šaty, pečlivě sladěné doplňky a nakonec ony. I když se často skrývají pod dlouhými šaty, právě boty mohou ovlivnit váš pocit pohodlí. Jsme přesvědčeni, že díky našemu průvodci se vyhnete nejčastějším chybám nevěst při nákupu svatebních bot.