7 osvědčených způsobů, jak zabránit kluzké podrážce v botách


Podrážky vašich bot jsou tak kluzké, že při každém kroku máte pocit, že jdete po slupkách od banánu? Pokud vám záleží na vaší bezpečnosti a chcete se vyhnout velkolepému pádu a jeho případným následkům, určitě s tímto problémem něco udělejte! Ptáte se jak? Jste na správném místě! Máme řešení!

Kluzké boty nejsou žádný problém!

Při každém kroku máte pocit, že chodíte po slupkách od banánu a najednou ztratíte rovnováhu a skončí to velkolepým pádem? Podrážky vašich bot jsou pravděpodobně kluzké.

Naštěstí známe řešení vašeho problému. Připravili jsme několik osvědčených způsobů, jak se ho jednou provždy zbavit. Pracovat!

Lepší předcházet než léčit

Záleží vám na vaší bezpečnosti? Chcete se vyhnout nepříjemným následkům případného pádu? Jednejte na principu „prevence je lepší než léčba“ a vyřešte problém s kluzkou podrážkou ve fázi výběru obuvi.

Při nákupu bot si určitě dejte pozor na to, jak vypadá podrážka. Pokud máte možnost, dotkněte se ho a zkontrolujte, zda není drsný. Hrubá podrážka vám umožní snadno zůstat na povrchu. Hledejte boty s podrážkou s cvočky pro extra trakci.

Získáte tak texturu, která vám zaručí přilnavost k zemi jak při chůzi po zledovatělém terénu, tak po kluzkých dlaždicích. Vidíte, jak je to jednoduché?

Domácí prostředky na kluzké podrážky

Pokud však již ve sbírce boty s kluzkou podrážkou máte, nemusíte se s nimi vůbec loučit. Stačí se řídit radami uvedenými v tomto návodu a vaše boty – jakoby kouzlem – získají protiskluzové vlastnosti. 

Speciálně pro vás jsme shromáždili 7 osvědčených způsobů, které vám pomohou se s tímto problémem vypořádat sami. Začněme!

Metoda 1. Choďte po drsném povrchu

Jedním z důvodů, proč jsou podrážky bot kluzké, je to, že je nenosíte dostatečně často. Pomoci by měla chůze po drsném povrchu. Než si vezmete nové vysoké podpatky nebo kalhoty na večírek v úhledné kachlové místnosti, oblečte si je na drsný povrch. Asfalt nebo dlažební kostky během mrknutí oka setřou hladkou vrstvu z podrážek vašich bot a učiní je neklouzavými.

Metoda 2. Použijte brusný papír

Pokud chcete rychlejší výsledky, kluznou vrstvu na podrážkách bot snadno odstraníte brusným papírem o zrnitosti 100. Tomuto řešení se však vyhněte v případě obnošených bot, kde je podrážka již silně opotřebovaná. Jinak byste mohli přispět k tvorbě děr.  

Metoda 3. Nalepte záplaty

Náplasti jsou něco, co se vyplatí mít vždy s sebou. Budou se vám hodit jak ve chvíli, kdy si vaše dítě rozbije koleno, tak když vám bota nesnesitelně drhne patu. První pomoc však není vše, co nenahraditelné náplasti nabízejí!

Když máte co do činění s kluzkou obuví, stačí ji nalepit na podrážky bot a je hotovo. Na jejich povrchu tak vytvoříte hrubou vrstvu a okamžitě přestanete klouzat. Pozor na louže a sníh na silnici! Po kontaktu s vodou se mohou náplasti odlepovat od podrážek. Toto řešení funguje nejlépe za slunečných dnů.

Metoda 4. Použijte protiskluzové samolepky

Pokud hledáte odolnější řešení, vsaďte na speciální protiskluzové samolepky nebo podložky. Za pár zlotých se zbavíte problému s kluzkou podrážkou v botách.

Tuto metodu ochotně využívají profesionální tanečníci, kteří na kluzkém parketu často předvádějí nebezpečné figury. Kromě protiskluzových vlastností vám takové podložky také pomohou ochránit podrážky bot před rychlým opotřebením.

Metoda 5. Nastříkejte chodidla lakem na vlasy

Hledáte dočasné, ale stejně účinné řešení? Pomůže lak na vlasy. Nastříkejte přípravek na podrážku obuvi, dokud nebude pokryta celá plocha. Počkejte, až lak zaschne a máte hotovo. Podrážky vašich bot budou lepkavé, takže lépe přilnou k povrchu.

Metoda 6. Spojte silné lepidlo a sůl nebo písek

Když vám záleží na odolných řešeních, zvolte kombinaci silného lepidla se solí nebo pískem. Naneste tenkou vrstvu lepidla "Drop" na podrážku a posypte ji pískem nebo solí. Pozornost! Musíte jednat rychle a dokončit všechny kroky, než lepidlo stihne zaschnout. Na podrážce tak získáte hrubou vrstvu, která vás ochrání před pády i na zledovatělém povrchu. 

Pokud se obáváte, že by lepidlo mohlo způsobit více škody než užitku, nahraďte ho oboustrannou páskou. Pamatujte však, že toto řešení nebude dostatečně odolné a nemusí projít testem ve sněhu nebo dešti.

Oprava 7. Získejte pomoc od profesionála

Pokud neradi experimentujete a bojíte se, že by domácí oprava mohla vaši novou obuv poškodit, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Zajděte do profesionálního obuvnického obchodu, kde získáte potřebnou podporu.

Vidíte, jak je to snadné?

Jistě jste si již dokázali poradit s problémem kluzkých podrážek v botách! Musíte uznat, že s našimi tipy byl tento úkol mnohem jednodušší, než by se zpočátku mohlo zdát.