5 stylů bot, kterým se vyhnout, když sněží


Sníh za oknem vám dává chuť jít na dlouhou procházku? Skvělý nápad! Pokud se teple oblékáte a dbáte na to, abyste nosili správnou obuv... Mráz vás nejen prochladí, ale také způsobí, že povrch bude extrémně kluzký a budete mít nádherný pád. Pokud vám záleží na tom, abyste zůstali v bezpečí, doporučujeme vám, kterým modelům bot se v zasněžených dnech raději vyhnout.

#1 špendlíky

Během zimních měsíců je udržení stylového vzhledu skutečnou výzvou. I když chcete vypadat šik a oslnivě, nikdy nedávejte svůj vzhled nad svou bezpečnost. Nebesky vysoké podpatky jsou rozhodně to nejhorší, co si můžete do sněhu vybrat.

Lodičky, vysoké podpatky a podpatky nedokážou nohy v žádném případě zahřát a jejich podrážka je tak hladká, že vám rozhodně nezajistí dostatečnou přilnavost k zemi. Nejen, že se budete klouzat jako na kluzišti, ale můžete si přivodit i vážná zranění. 

Stačí trocha nepozornosti a nehoda je hotová! Pokud místo obdivování malebných stromů pokrytých sněhem raději trávíte dlouhé hodiny v čekárně nemocniční pohotovosti a obouváte si vysoké podpatky, jste na cestě.

Pokud se chystáte na formální večírek a vysoké podpatky jsou perfektním doplňkem vašeho outfitu, stačí je zabalit do kabelky a po příchodu je vyměnit. Vidíte, jak je to jednoduché?

#2 Boty z ovčí kůže

Ovčí kůže se v mrazivých dnech jeví jako rozumné řešení. Vždyť díky svým unikátním tepelně izolačním vlastnostem poskytuje maximální tepelný komfort.

Pamatujte však, že tento materiál absolutně není voděodolný a navíc se do něj sníh nebo voda vsakují jako houba, zmoknou vám nohy a zničí vaše oblíbené boty.

Místo bot z ovčí kůže zvolte ponožky z tohoto materiálu a slaďte svůj outfit s nepromokavou obuví, která odolá drsným zimním podmínkám.

#3 Wellingtonky

Wellingtony poskytují voděodolné vlastnosti, což je zvláště důležité, když je venku sněžné počasí. Guma, ze které je většina těchto bot vyrobena, však není určena do mrazu. 

Nošením galusek v mrazu můžete přispět ke vzniku nevzhledných prasklin a tím - k rychlejšímu opotřebení bot. Pokud nechcete utratit majlant za nový pár stylových holínek, vyhýbejte se jejich nošení v zimě.

#4 Semišové boty

Musíme uznat, že semišové kozačky vypadají fenomenálně. Abyste si užili jejich dokonalý vzhled, vyhněte se jejich nošení ve sněhu. Posypová sůl v kombinaci s vlhkostí způsobenou závějemi může přispět ke vzniku nevzhledných skvrn a zabarvení. 

Pokud jste tomu nedokázali zabránit, připravte si čistý zubní kartáček s měkkými štětinami na odstranění nečistot, prachu a písku. Poté lehce navlhčete hadřík ve směsi octa a vody v poměru 1:2 a jemně jím přetřete potřísněná místa svršku. Podobně funguje i mléko. Skvrny můžete posypat i jedlou sodou a po hodině semiš vykartáčujte. Ušetříte si tak své oblíbené boty a budete si je moci znovu nazout, jakmile roztaje sníh.

#5 Bílé boty vyrobené z jemných materiálů

Bílé boty se zdají být dokonalým doplňkem zimních stylizací. Pozor však na obuv světlé barvy z jemných materiálů, jako je semiš. Kromě krásného sněhu jsou silnice plné soli a bláta, což může způsobit, že vaše oblíbené boty vypadají hrozivě, a vrátit je do původního stavu může být zázrak!

Jaké boty jsou vhodné do sněhu?

Nyní, když víte, čemu se v zasněženém počasí vyhnout, pravděpodobně vás zajímá, jaké vlastnosti by měla mít ideální sněžnice. Čtěte dál a zjistěte, které aspekty jsou nejdůležitější.

V první řadě musí být jejich podrážka navržena tak, aby vám poskytovala maximální přilnavost k zemi. Všechny druhy výstupků a důlků jsou velmi vítány! 

Za druhé, zimní boty by měly být nepromokavé. Díky speciálnímu zátěru zabrání sněhu a vlhkosti dostat se dovnitř, vaše nohy zůstanou v suchu a teple a vyhnete se nachlazení.

Za třetí, stojí za to, že sněhové boty by měly být izolované. Kožich nebo deka na boty vám zaručí tepelný komfort, ať už půjdete na procházku jakkoli dlouho. Ujistěte se však, že materiál, ze kterého je izolace vyrobena, není syntetický. Vyhnete se tak efektu zpocených nohou. Pokud to není možné, určitě investujte do kožených vložek, které můžete umístit dovnitř bot.

Zkuste se vyhýbat nazouvacím botám a nahraďte je botami na šněrování nebo na suchý zip. Zajistíte si tak dokonalé padnutí a v případě nešťastného pádu se pravděpodobně vyhnete vyvrtnutí kotníku.

Buďte opatrní a užívejte si zimní počasí

Neschovávejte se doma pod teplou dekou, jen si užívejte zimní auru! Noste teplé oblečení a nepromokavé boty s plochou podrážkou a při pohybu buďte extrémně opatrní. Pamatujte, že správná obuv vás udrží v teple a suchu a také vás ochrání před uklouznutím na ledu a zraněním.