4 osvědčené metody, jak se zbavit skvrn od silniční soli z bot


První sníh je za námi! Zasněžené město vypadá kouzelně a vy se nemůžete nabažit tohoto úchvatného výhledu? Kouzlo se však zlomí, když na svých oblíbených botách uvidíte nevzhledné skvrny od soli ze silnice... Naštěstí víme, jak se jich účinně zbavit. Naše domácí prostředky dokážou zázraky!

Předem vždy pojištěno, aneb pár slov o tom, jak předejít skvrnám od soli na silnici

Ptáte se, proč se vám v zimě na botách objevují nevzhledné fleky? Silniční sůl, která je posypána na povrchy, je absorbována svrškem boty. Když se vlhkost odpaří, před očima se objeví nesouvislá bílá skvrna. 

Abyste tomu zabránili, nezapomeňte boty před prvním použitím impregnovat. Díky tomu vytvoříte vodoodpudivou vrstvu a zabráníte pronikání soli do svršku boty. Budete tak mít jistotu, že váš nový nákup bude mnohem méně vystaven negativním vlivům vnějších faktorů a bude vám sloužit mnohem déle!

Nezapomeňte použít voděodolný přípravek odolný vůči skvrnám. Ušetříte tak čas, který budete muset vynaložit na odstraňování skvrn od soli, a vaše boty potěší svým skvělým vzhledem na další sezóny.

Jak připravit boty na čištění?

Zapomněli jste na impregnaci a na botách se objevily nevzhledné skvrny od silniční soli? Hlavy vzhůru! Víme, jak si s tím poradit a rádi se o tyto poznatky podělíme!

Než však budete pokračovat, otřete co nejvíce zbytky soli. Pro tento účel použijte vlhký hadřík s relativně jemnou texturou. Nejlepší bude, když použijete teplou vodu. Pokud dáváte přednost suchému čištění obuvi, použijte kartáč s měkkými štětinami, který vám pomůže zbavit se soli.

Čas je váš spojenec!

Pamatujte, že na čase záleží! Posypová sůl je bohatá na různé chemikálie a skvrny, které způsobuje, mohou být škodlivé pro vaše boty a způsobit trvalé zabarvení. To platí zejména pro měkké svršky z přírodních materiálů, např. z jemné teletiny.

Jednejte co nejrychleji a v žádném případě nenechávejte prosolené boty na později, protože vypořádat se s tímto problémem bude mnohem obtížnější. Pak postupujte podle osvědčených domácích prostředků, které jsme probrali v tomto návodu.

Kuchyňští pomocníci v boji proti skvrnám od soli

Pokud samotná voda nepomohla, budete potřebovat podporu kuchyňských pomocníků. Ocet a prostředek na mytí nádobí jsou produkty, které určitě máte!

Směs ocet vodou ve stejném poměru a pomocí bílého hadříku otřete sotva viditelné místo na horní části. Pokud se neobjevila žádná změna barvy, můžete přistoupit k akci. Skvrny od soli důkladně třete, dokud úplně nezmizí. Můžete se podepřít měkkým kartáčkem, který účinek octa umocní. Poté pomocí vlhkého hadříku snadno odstraňte zbytky octa. 

Pozornost! Kombinace soli a octa může způsobit vyblednutí kůže a dokonce její prasknutí. Abyste tomu zabránili, stačí po tomto procesu aplikovat kondicionér věnovaný tomuto materiálu, který vám pomůže udržet elasticitu a zvýraznit barvu a vaše boty budou vypadat jako nové.

Octová metoda však nebude fungovat u semišových bot. V tomto případě doporučujeme nahradit ocet prostředek na mytí nádobí. Udělejte totéž pro úžasné výsledky.

Chcete-li urychlit proces schnutí svršku a udržet boty v dokonalém tvaru, vyplňte je starými novinami. V žádném případě nenechávejte boty v blízkosti topení. Účinky mohou být opačné, než jste zamýšleli!

 

Vybavení školy jako poslední možnost

Abyste se zbavili skvrn od silniční soli z bot, budete potřebovat něco, co je v penálu každého studenta - Guma. Tento produkt vám účinně pomůže vypořádat se s problémem, kdy se na vašich semišových botách objevily bílé skvrny. Stačí otřít zasolená místa a setřepat zbytky gumy. Vidíte, jak je to jednoduché? 

Aby vaše semišové boty vypadaly jako vždy dobře, důkladně je vykartáčujte speciálním kartáčem na semiš. Případně můžete použít starý kartáček.=

Pokud se vám nepodařilo zbavit se nepoddajných skvrn od silniční soli, nemusíte se loučit se svými oblíbenými botami. Jediné, co potřebujete, je popisovač. Pokud máte co do činění s černou koženou obuví, efekty budou senzační! 

Někdejší černotu obnovíte přetřením zbytků posypové soli fixem. Ujistěte se, že používáte voděodolný produkt pro trvalé výsledky. Tento proces opakujte podle potřeby!

Vedlejší efekt magické zimy

Skvrny od silniční soli na botách jsou nepříjemným průvodním jevem kouzelné zimy. Nastříkání na silnice a chodníky vás sice účinně chrání před pádem, ale určitě vám leze na nervy. Naštěstí to tak být nemusí! Se znalostí osvědčených triků se snadno zbavíte nevzhledných bílých skvrn z vašich oblíbených bot. Hodně štěstí!