3 domácí způsoby, jak rychle rozbít své nové boty


Je pro vás nákup nových bot vzrušující událostí? Máte hlavu plnou nápadů na božský vzhled a už se nemůžete dočkat, až je ukážete světu? Když si je však nasadíte poprvé, začnete pociťovat nepohodlí a kolem prstů a pat se objevují bolestivé puchýře? Naštěstí víme, jak tomu zabránit!

Chceš být krásná? Nemusíte vůbec trpět!

Podle některých, abys byla krásná, musíš trpět. Nic nemůže být chybnější! Nové, právě vytažené boty, i když vypadají fenomenálně, rozhodně od vás potřebují trochu trpělivosti.

Ať už jsou vaše boty vyrobeny z přírodních nebo syntetických materiálů, pravděpodobně se budou muset dostat dovnitř. I vysoce kvalitní kůži chvíli trvá, než se přizpůsobí tvaru nohy. Materiál, ze kterého je svršek vyroben, bude postupně pružnější a vy si budete moci užívat pohodlí při používání.

Trpělivost se vyplácí

Udělat si čas na procházku kolem bot je obrovský rozdíl! Vyplatí se to dělat metodou malých krůčků a nasazovat je postupně na dobu několika až desítek minut. Materiál, ze kterého jsou vaše boty vyrobeny, se postupem času přirozeně natáhne a můžete v nich klidně tančit celou noc. 

Ale nezapomeňte nechat své nohy zotavit se z nošení nového páru bot. Udělejte si pauzy jeden nebo dva dny a vaše nohy vám poděkují!

Stejně důležité jsou pohodlné ponožky. Silný pár ponožek rozhodně není stylovým doplňkem k módním vysokým podpatkům, ale může vám poskytnout maximální pohodlí, když je doma rozbijete. Měkký materiál ochrání vaše chodidla před tvorbou puchýřů a pomůže vám je rychleji natáhnout do požadované šířky.

Lepší předcházet než léčit

Pokud již víte, kde se mohou případné oděrky objevit, chraňte je obvazem nebo náplastí podle zásady „prevence je lepší než léčba“.

Obujte si boty na krátké procházky a pak vyrazte na dlouhé túry. Pro každý případ si s sebou vezměte pár pohodlných bot. Připravte se na to, že přirozený proces rozpadu vašich bot vyžaduje trpělivost a může trvat až čtyři týdny.

Co ale dělat, když se důležitá příležitost rychle blíží a vy už nemáte čas nechat je přirozeně havarovat? Přečtěte si o našich tipech, které vám pomohou tento problém vyřešit.

# 1 Namáčení v roztoku alkoholu a vody

Připravte si lahvičku s atomizérem a roztok alkoholu a vody. Nastříkejte vnitřek vašich nových bot tam, kde se nejvíce drhnou. Poté je aplikujte asi na 20 minut. Tento postup opakujte, dokud boty nezapadnou do tvaru vaší nohy.

# 2 Použití proudění teplého vzduchu

Osvědčeným způsobem, jak doma rychle rozbít kožené boty, je použití teplovzdušného fénu. Chcete-li proces ještě více urychlit, můžete nosit tlusté vlněné ponožky na nohy. Poté botu zahřejte na místech, kde se cítíte nepohodlí. Nezapomeňte dodržovat přiměřenou vzdálenost, abyste nepoškodili svršek. Vyvarujte se také zahřívání v místech, kde se látka lepí na podrážku.

# 3 Rozšíření pomocí ledového obkladu

Pokud máte více času, jděte na mrazicí metodu. Naplňte dva plastové sáčky vodou, pevně je uzavřete a poté je vložte do boty blízko prstů. Umístěte boty na několik hodin do mrazáku, dokud voda úplně nezmrzne. Výsledný led rozšíří povrch vašich nových bot.

Odpovězte na tři klíčové otázky

Pokud žádná z metod nepřinesla požadované výsledky, stojí za zvážení, zda byl pár bot vytvořen pro vás. Abychom vám to usnadnili, připravili jsme tři otázky, na které byste měli odpovědět.

  1. Jste si jisti, že jste zvolili správnou velikost bot?

Ujistěte se, že vaše nově zakoupené boty mají správnou velikost. Pokud ne, bez ohledu na to, kolik úsilí vynaložíte na jejich rozbití, vaše prsty a paty se budou stále cítit nepříjemně.

  1. Jsou boty správně přizpůsobeny tvaru vašeho chodidla?

Pokud máte problémy s chodidly, jako jsou haluxy nebo vysoký nárt, je třeba dbát především na správné padnutí bot. V opačném případě nemusí mít jejich porušení žádný účinek.

  1. Jsou uvnitř boty nějaké problémové oblasti?

Neopatrný šev nebo nedostatečně vyvinuté lepení uvnitř boty může způsobit, že boty nebudou nikdy pohodlné a ani dlouhé hodiny strávené jejich lámáním tento problém nevyřeší.

Nevzdávejte se nákupu nových bot

Holly Brubach jednou řekla, že nové boty možná nevyléčí zlomené srdce ani migrénu, ale rozhodně dokážou zmírnit příznaky a zlepšit náladu.

Nedovolte, aby vám strach z tření a puchýřů zabránil v nákupu vysněných bot. Jsme si jisti, že s našimi radami dokážete rychle a efektivně rozbít nový pár bot.

Pamatujte, že nejlepší způsob, jak zabránit tření, je správně nasadit boty. Nedostatek prostoru, stejně jako jeho nadbytek, může způsobit puchýře a kuří oka. Nechte v botě dostatek místa, aby se prsty mohly volně pohybovat. Při objednávání bot v našem internetovém obchodě si určitě přečtěte průvodce velikostí, díky kterému si boty snadno upravíte.