Školní obuv


Když dokončujeme školní výbavu pro batole, myslíme na mnoho detailů. Chceme dítěti poskytnout vše, co je pohodlné, kvalitní a praktické.

Zkontrolujeme každý detail a vyhodnotíme provedení. Školní boty mají strategické místo mezi penálem, batohy a mnoha doplňky. Je to v tom, že dítě tráví každý den mnoho hodin. Takže - jaké boty zvolit do školy a co zvážit?

Co je třeba vzít v úvahu při výběru obuvi do školy?

Zaprvé praktičnost a pohodlí. Pamatujme, že v kupované obuvi stráví dětské nohy každý den v průměru 6 až 8 hodin. Proto je důležité, aby byly vzdušné, pružné a zároveň stabilní a dobře tvarované. Věnujme pozornost materiálu a jeho vlastnostem. Pokud je to kůže - je dostatečně měkká a jemná? Je-li plastový, je dostatečně propustný pro vzduch?

Hmotnost bot je také důležitá. Příliš těžké se stane nesnesitelnou příčinou únavy a podráždění nohou. Procházky po chodbách a trávení mnoha hodin ve škole v lehkých botách nebude na obtíž.

Měření dětské nohy

Na začátku je třeba zdůraznit, že nákup příliš velkých bot je nesprávný krok. Dítě ve volné obuvi se bude cítit nepříjemně, navíc to bude mít negativní dopad na jeho chodidla a může to dokonce vést ke zkreslení chůze a odřenin. Noha dítěte rychle roste, to je fakt. Je však nepřijatelné volit příliš velké boty „pro budoucnost“.

Měly by dobře sedět, aby správně držely nohu. Je důležité nezapomenout na možnou změnu velikosti chodidla v závislosti na denní době - ​​stává se, že chodidlo může být delší nebo širší, zejména v létě, v extrémně horkých dnech. Celodenní pohyb v botách je pro nohy prostě únavný, takže při výběru velikosti dbejte na to, aby školní obuv nebyla příliš těsná.

Pohodlí při nošení

V závislosti na ročním období a počasí venku vyberte nejoptimálnější řešení pro vaše dítě. Věnujte pozornost tomu, zda školní obuv nemá žádné tuhé nebo ostré dekorativní prvky. Suché zipy se osvědčí jako dobré řešení, i když pro staršího studenta to nebude tak důležité, s přihlédnutím k jeho nezávislosti.

Sportovní obuv do školy

Batole by mělo být vybaveno oběma botami pro cvičení na hodinách tělesné výchovy i pro každodenní fungování během výuky. Jeden pár bot není součástí balení. Nejprve to bude nehygienické. Spotené nohy po volejbalovém zápase musí odpočívat v suché, čerstvé obuvi. Zadruhé, sportovní obuv má jiný tvar a funkce pohybu po školních chodbách je jiná. Sportovní obuv necháme pro týmové hry a běhy. Pro zbývající lekce musí mít dítě druhý pár.

Při hledání sportovní obuvi vezmeme v úvahu materiál použitý při výrobě. Musí být prodyšný, rychleschnoucí a šetrný k pokožce dítěte. Podívejme se také na podešev - je dostatečně poddajná a pružná? Specifičností výuky tělesné výchovy je, že trénink je naplněn různými formami aktivit, od týmových her až po prvky jógy nebo fitness. Sportovní obuv pro děti by proto měla být co nejvíce přizpůsobena intenzivnímu používání.

Měli bychom také pamatovat na nezanechávající bílou nebo šedou podrážku, která nezanechá žádné stopy na gymnastickém povrchu. Pamatujte, že boty jsou stabilní a nohy dítěte se v nich neohýbají - stabilizace zaručí bezpečnost při náhlých pohybech, skokech a předvádění postav.

Stylové a zdravé pro vaše nohy

Děti, zejména starší, věnují stále více pozornosti módě a designu. Prostřednictvím různých stylů se chtějí vyjádřit a cítit se mezi svými vrstevníky sebevědomě. Sledují preference svých přátel, sledují trendy a volí tak něco, co nejlépe odráží jejich osobnost. Dejme jim šanci najít boty, ve kterých se budou cítit nejen pohodlně, ale i módně.

Barvy i design jsou důležité (nebo jejich nedostatek, pokud dítě preferuje minimalismus). Při výběru obuvi do školy vezměte v úvahu skutečnost, že každý den se naše dítě obléká do tříd úplně jinak, takže by obuv měla být co nejuniverzálnější z hlediska barev, aby nevyčnívala z oděvu.

Módní vzhled nemusí znamenat obětování zdraví. Existuje mnoho modelů školních bot, jejichž vysoká kvalita odpovídá původnímu vzhledu. Je důležité přizpůsobit řez dětským nohám s přihlédnutím ke všem specifickým anatomickým vlastnostem. Dobře zvolená obuv znamená dobře odpočinuté tělo.