Sandály pro jednoleté dítě


Prázdninová sezóna je pro děti mimořádně pohodlnou dobou, když se učí dělat první kroky. Když je dobré počasí, můžete strávit spoustu času venku a prozkoumat prostor. Při výběru prvních bot pro dítě se řídíme mnoha pravidly a kontrolujeme každý detail, aby byla noha spokojená.

Výroba obuvi

V létě musíte vzít v úvahu skutečnost, že ponožky používáme jen zřídka, protože často nosíme sandály. Křehká pokožka dítěte pak zesiluje vše, s čím přijde do přímého kontaktu. Jaké sandály pro jednoleté dítě byste si měli vybrat, aby mohly volně a stabilně překonávat první vzdálenosti venku, bez puchýřů a odřenin?

Věnujme pozornost kvalitě materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Přírodní kůže funguje nejlépe. Čím tenčí a měkčí, tím lépe. Pokud jsou pásky pevné, silné a nepružné, začnou rychle bolet a dráždit nohu dítěte. Pojďme se také podívat na jakékoli kovové spony. Pokud nejsou žádným způsobem zakryty, může dojít k přímému kontaktu s pokožkou (např. Při zapínání obuvi). Dávejte pozor také na ozdoby, flitry, mašle nebo jiné doplňkové prvky připevněné k botám. Je důležité, aby byly na správném místě na botách, aniž by došlo k narušení chodidla.

Poloha chodidla

Letní boty pro jednoleté dítě musí být co nejvíce prodyšné, ale zároveň stabilní. Pokud kromě sandálů kupujeme sportovní obuv, dávejte pozor na přítomnost otvorů a síťoviny, které plní ventilační funkci. Je také důležité, aby zadní část přiléhající k patě zabránila deformaci chůze. Dostatečný prostor pro prsty zase zabrání jejich sevření a omezuje volnost pohybu při vyvážení ve hře.

Podívejme se také na podešev, zda je dostatečně měkká a ohýbá 1/3 své délky. Pokud je hrubý, silný a není náchylný k práci nohou, určitě to omezí pohodlí chodícího dítěte. Pamatujte na váhu obuvi - čím lehčí sandály pro naučení se chodit, tím lépe.

Letní boty pro starší dítě

Jaké sandály pro dva roky by si měl rodič vybrat? Přestože základem je naučit se chodit a při výběru první obuvi pro dítě věnujeme pozornost mnoha detailům, u o něco větších dětí kupujeme také pevnou a zdravou obuv. Noha batole se formuje během prvních sedmi let jeho života, a to je strategicky nejdůležitější čas pro prevenci různých vad a problémů.

Při nákupu sandálů pro dvouleté dítě vezmeme v úvahu tvar jeho nohou. Klíčem je výška nártu a šířka chodidla. Může se ukázat, že úzká a filigránská noha v příliš širokém sandále bude mít po stranách příliš mnoho místa a pokud jde o délku, boty se ukáží jako příliš malá velikost. Proto je střih zásadní. Každá značka má jiné rozměry vložky. Pamatujme si to.

Ortopedická obuv

Vyhněte se příliš nahromaděným, vyztuženým (ještě ortopedičtějším) botám, pokud vám to lékař nedoporučil. Dětským sandálům stačí mít dostatečně tuhý (ale ne příliš tvrdý) hřbet a profilovanou stélku. Podívejme se také na přední pásky, abychom zjistili, zda správně drží prsty. Správně zvolené sandály pro dvouleté děti zabraňují klouzání nohy dopředu nebo ohýbání do strany.

Pamatujte, že stabilizace chůze je primárně základem pro bezpečný pohyb a snížené riziko zranění (např. Podvrtnutí kotníku). Děti získají pouze přesnost pohybů a osvojí si své rovnovážné dovednosti, takže pokud by jim obuv jakýmkoli způsobem tyto schopnosti poškodila, mohlo by dítě mnohem častěji spadnout na zem. Totéž se stane, když boty nemají správnou velikost. Příliš těsné - omezují pohyby a jsou zdrojem nepohodlí. Na druhou stranu příliš velké způsobují zkreslení chůze, zvyšují míchání a nedbalost podnikaných kroků.

Zdravý vývoj nohou batolete

Dobře zvolené sandály pro jednoleté dítě jsou nesmírně důležitým článkem na cestě k budování zdravé postavy a přístupu našeho dítěte. Zde jsou rozhodující slitiny. Všechny deformity chůze mají dopad na různé poruchy a dysfunkce, jejichž existenci se dozvíme později, až jim čelíme. Při zachování špatného držení těla působíme na páteř a kolena. Není to jen otázka estetických nohou. Tím, že se staráme o svoji chůzi, staráme se o celé tělo a je to dlouhodobá investice.

Nové nebo použité boty pro děti - co si vybrat?

To by mělo být důrazně zdůrazněno. Kupujeme pouze novou obuv s nepoužitou, dříve nedeformovanou stélkou. Ačkoli jsou boty mírně ohnuté, od samého začátku přispějí k upevnění nesprávných pohybových vzorů. Dítě si na tuto polohu nohou rychle zvykne a podlehne jí. Pouze nové sandály pro jednoleté dítě budou tím nejlepším řešením. V tomto věku batole právě začíná dobrodružství samostatnou chůzí. Nedovolme, aby tyto první okamžiky měly negativní důsledky. Postarejme se o nohy malých. Zdravé nohy znamenají zdravé tělo.