Kdy koupit první boty vašeho dítěte?


Je stále více ochotný držet se nábytku a chce cestovat na delší vzdálenosti? Rodiče považují za mimořádně vzrušující naučit se chodit s dítětem.

Batole se od nuly učí nové dovednosti, které mu umožní ve světě fungovat samostatněji. Rodič sleduje ze strany, aniž by rušil - a to je z jeho strany nejcennější pomoc. Dítě podniká malé kroky, aby překonalo své slabosti a prozkoumalo své okolí. Kdy bude čas na procházku? Kdy je čas koupit vycházkovou obuv?

Naučit se chodit - jaké boty zvolit

Nespěchejte je koupit. Až když se dítě začne pohybovat samostatně, může si vyzkoušet vhodnou obuv. Pamatujte, že pro malé chodidla jsou první boty zcela novým a neznámým zážitkem, takže nenarušujte přirozený proces učení chůze.

Batole prozkoumává terén nohama, věnuje pozornost nerovnostem a různým texturám. Je to pro něj velmi inspirativní řada různých dojmů. Obuv proto nemůže být příliš tuhá a omezovat volný pohyb.

První dětské boty - na co byste měli věnovat pozornost?

Především váha a zpracování. Příliš těžké boty unaví malé nohy. To batole znesnadní pohyb a stane se zdrojem negativních asociací. Nově získaná dovednost by přesto měla být zábavná!

Vycházková obuv nesmí být tuhá. Příliš tvrdé svršky a záda, stejně jako silná a těžká podešev svazují nohu dítěte. První měsíce učení se chůzi jsou časem klopýtnutí, otestování vašich schopností, učení rovnováhy a rychlého vstávání po pádu. V takovém období věnuje dítě hodně soustředění a odhodlání, aby se dostalo z bodu A do bodu B. Při překonávání svých slabostí vkládá velké odhodlání do celého vzdělávacího procesu. V tuto chvíli by měla být jeho největším spojencem obuv.

Pojďme se podívat na to, jak jsou boty vyrobeny. Jsou poddajné a ohýbají 1/3 své délky? Je důležité, aby měli správně profilovanou stélku a měkkou podrážku, která bude s nohou pracovat během její přirozené práce od prvních dnů používání. Věnujme pozornost tomu, z čeho je dětská obuv vyrobena. Přírodní kůže a prodyšná stélka budou fungovat skvěle. V závislosti na ročním období upravme tvar a možný typ izolace. Opatrně změříme nohy dítěte. Volné boty způsobí, že vaše batole padá znovu a znovu.

Chůze samostatně a první boty

První boty by měly být v šatníku batole pouze tehdy, když se sebevědomě a vědomě začne hýbat. Omílání kolem nábytku ještě není čas vyzkoušet roztomilé sandály nebo mokasíny. Při chůzi chodidlo neustále intenzivně trénuje. Nechte ji to bez překážek, naboso.

Při rozhodování o koupi prvních bot musíme vzít v úvahu fázi, ve které se naše dítě nachází. Pokud pochoduje sebejistěji a dělá to bez zálohy, můžeme přemýšlet o debutovém páru. Pozorujme, zda se dítě s botami sebevědomě pohybuje. Neházejte nohama do strany, jako byste pociťovali váhu nebo jiné nepohodlí. Příliš těsné boty zanechají oděrky, zatímco příliš volné boty přispějí k neopatrné chůzi, výletům a škrábání - mohou také přispět ke zranění.

Přirozený proces učení se chůze

Kdysi se věřilo, že dítěti je třeba pomoci, když se učí sednout a dělat první kroky. Byly použity chodítka a byly podepřeny polštáře. Podobné postupy byly použity při výběru obuvi. Ortopedické boty byly vnímány jako ochrana proti deformaci, vyztužení nohy tak, aby se neohýbala, a zároveň záruka jisté chůze. Mezitím musí noha sama „cvičit“ a příliš vysoké svršky a tuhé chodidla nepomohou. Pokud lékař (ve výjimečných případech!) Nedoporučí takové řešení, nemůžete si dětskou obuv bezdůvodně koupit.

Při analýze, kdy koupit dětskou vycházkovou obuv, nemůžeme použít žádný hotový vzorec. Děti různého věku se začínají plazit, plazit se a pak se posadit a chodit. Až do věku 18 měsíců má batole čas klidně se svým vlastním tempem naučit podnikat kroky. Nenaléhejme ho na to. Předčasný nákup bot mu nepomůže. Trpělivost se zde stane vaším nejlepším poradcem. Podívejme se na dítě. Pokud vstoupí do světa nezávislosti a pohybuje se bez naší pomoci, hledáme model a jdeme nakupovat!