Jak a čím vyčistit bílou podrážku v botách?


Zbytky bláta, zelené skvrny od trávy a dokonce i sluneční světlo způsobí, že podrážky bot ztratí svou původní, sněhově bílou barvu. Zjistěte, jak se správně starat o boty s bílou podrážkou, abyste zabránili předčasnému opotřebení. Níže naleznete několik skvělých tipů, jak vyčistit bílou podrážku.

Bílé boty vypadají mimořádně efektivně a dokonale doplňují jakoukoli stylizaci. Přes svůj elegantní a elegantní vzhled mají jednu nevýhodu, která nám často brání v nakupování. Problémem je samozřejmě nevzhledná špína, která je zvláště viditelná na bílých botách, a velmi rychle se špinícím prvkem jsou bílé podrážky. Zjistěte více o spolehlivých způsobech, jak udržovat bílou podrážku bot v čistotě!

Bílá podrážka - správná péče a prevence

Nejdůležitějším pravidlem při vlastnictví bílé obuvi je pravidelná a důkladná péče a správná impregnace. Hlavním důvodem je, že staré skvrny a zanedbané nečistoty se odstraňují mnohem obtížněji, takže účinky naší práce budou mnohem méně viditelné. V případě světlých bot je prevence klíčová.

Před prvním použitím obuvi použijte vhodnou impregnaci, která vytvoří neviditelný povlak, který zabrání hromadění a pronikání nečistot do materiálu.

Pokuste se také během pobytu venku pravidelně odstraňovat zbytky bláta, trávy a jiných nečistot nahromaděných na botách. Po návratu domů otřete bílou podrážku vlhkým hadříkem nebo kartáčem s měkkými štětinami. Díky této akci budou vaše oblíbené boty vypadat perfektně po dlouhou dobu!

Pamatujte, že mimosezónní skladování obuvi má také velký význam a mělo by k tomu být vhodné podmínky. Před uložením bot do šatníku je důkladně očistěte a impregnujte, díky čemuž nečistoty nebudou moci do materiálu proniknout a boty budou řádně připraveny na novou sezónu. Kartonová krabice bude ideální pro skladování obuvi, protože navíc chrání boty před usazováním prachu.

Profesionální přípravky na čištění bílé podrážky

Pokud i přes pravidelnou a důkladnou péči o vaše boty získaly bílé podrážky ošklivý, tmavý nebo žlutý odstín, stojí za to sáhnout po profesionálních výrobcích, které najdete v obchodě.

Je to nejbezpečnější a nejjednodušší způsob, jak se zbavit nečistot, které již pronikly i na těžko dostupná místa. V obchodech s obuví snadno najdete různé druhy tekutin, past, krémů a bělících prostředků, které vám díky pečlivě vybraným přísadám pomohou zbavit nečistoty z bílé podrážky. Navíc budou také šetrné k materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Při použití přípravků v souladu s doporučeními výrobce se nemusíte obávat náhodného poškození obuvi. Profesionální přípravek odstraní nevzhledné zabarvení podešve, aniž by došlo k poškození její struktury, díky čemuž budou boty vypadat skvěle po mnohem delší dobu.

Čištění bílé podrážky - domácí opravné prostředky

Nechcete utrácet peníze za bělící produkty dostupné v obchodech? Máme pro vás několik tipů, jak bezpečně čistit bílé chodidla pomocí domácích prostředků.

  • Roztok mýdlové vody

    Toto je rozhodně nejjednodušší, ale také bezpečný způsob, jak se zbavit špíny z vašich bot. Jednoduše důkladně otřete bílou podrážku bavlněným hadříkem namočeným v roztoku mýdlové vody. Poté boty osušte a nechte je úplně vyschnout.

  • Zubní pasta

    Naneste malé množství jemné pasty na vlhký hadřík a poté krouživými a velmi energickými pohyby otřete podrážku boty (dávejte pozor, aby zubní pasta nezůstala na materiálu nad podrážkou). Zbytky pasty se zbavíte otřením pouze vodou.

  • Pasta pro ochranu zdraví a bezpečnost

    Podešev vydrhněte trochou zubní pasty a jemným zubním kartáčkem. Tímto způsobem můžete bezpečně obnovit bělost pryžových prvků.

Čištění bílé podrážky vyžaduje pravidelnost a trpělivost, ale s trochou vytrvalosti si můžete dlouho užívat nedotčenou bělost svých bot. Pomohou jak profesionální přípravky v obchodech s obuví, tak nenahraditelné domácí léky. Jakou metodu zvolíte?